ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دومین مدرسه حفظ شبانه‎روزی قرآن کریم قم افتتاح می‎شود

قرآن

به گزارش ایکنا ــ مدیر اداره قرآنی اوقاف و امورخیریه استان قم از برگزاری دومین مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم در قم در سال جاری خبرداد.

سید محمد صالح نژاد در گفت وگو با ایکنا از قم، گفت: اولویت کل سازمان اوقاف و امورخیریه کشور، در سال جدید، تمرکز در زمینه طرح تربیت حافظان قرآن کریم است.
وی افزود: به همین دلیل نگاه ویژه ای به بحث حفظ قرآن انجام خواهد شد و امسال اولویت اصلی استان های کشور قرار گرفته است تا بتوانند که به لحاظ کمی و کیفی به ارتقای سطح حافظان خود بپردازند.
مدیر اداره قرآنی اوقاف و امورخیریه استان قم بیان کرد: سال قبل اولین مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم در شاه جمال افتتاح شد و امسال نیز مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن کریم امامزاده عبدالله قلعه چم آغاز به کار خواهد کرد.
وی گفت: برنامه ریزی مدارس شبانه روزی حفظ قرآن به این شکل است که در بهار ثبت نام و تبلیغات این مدارس آغاز می شود و در تابستان نیز دوره آزمایشی برگزار می شود؛ سپس با ریزش طبیعی که در این بین ایجاد می شود کسانی که توانایی حضور و فعالیت تمام وقت را در این مدارس دارند انتخاب می شوند.
صالح نژاد بیان کرد: دوره اصلی از پاییز آغاز می شود و به مدت یک سال این طرح در این مکان برگزار می شود که امیدواریم امسال نیز بتوانیم به تربیت حافظان کل قرآن بیافزاییم.

اخبار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

logo-samandehi