ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نظریه‌های علمی قرآن در حوزه علوم طبیعی بررسی می‌شود

دبیر کنفرانس بین‌المللی «نظریه‌پردازهای علمی قرآن در حوزه علوم انسانی و طبیعی» از اهداف و جزئیات این کنفرانس خبر داد.

حسین تاج‌آبادی، دبیر کنفرانس بین‌المللی «نظریه‌پردازهای علمی قرآن در حوزه علوم انسانی و طبیعی» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا درباره این کنفرانس گفت: این کنفرانس در دو شاخه علوم طبیعی و علوم انسانی اجرا می‌شود. در بخش علوم طبیعی با رویکرد میان‌رشته‌ای به ارتباط این علوم با قرآن می‌پردازیم؛ به عنوان نمونه زلزله‌شناسی با رویکرد قرآن و نیز تقویت معنویت با استفاده از ژن‌ها با رویکرد قرآنی از جمله این عناوین هستند. از سوی دیگر با توجه به اینکه دانشگاه صنعتی مالک اشتر وابسته به وزارت دفاع به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه صنعتی نیروهای مسلح در این فراخوان مشارکت دارد، پیش‌بینی کردیم مقالاتی در حوزه پدافند غیر عامل با رویکرد قرآنی دریافت کنیم.

وی افزود: در حوزه علوم انسانی به دنبال یافتن روش‌ها، مبانی و ابزارهایی برای نحوه اسلامی کردن علوم انسانی هستیم؛ زیرا رویکردها ر روش‌های متعددی در این زمینه تاکنون ارائه شده است. در این باره بخشی را در کنفرانس برای یافتن ارتباط علوم انسانی با قرآن مدنظر قرار دادیم. همچنین در این فراخوان از 30 نفر هیئت علمی از اساتید دانشگاه و حوزه علمیه قم تشکیل دادیم. افتتاحیه این کنفراس روز چهارشنبه 30 آذرماه در تهران و اختتامیه آن روز 5شنبه اول آبان‌ماه در جامعةالمصطفی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ اولین کنفرانس بین‌المللی و دومین کنفرانس ملی انجمن علمی قرآن و تحول علوم ایران با محوریت «نظریه‌پردازهای علمی قرآن در حوزه علوم انسانی و طبیعی» با مشارکت دانشگاه صنعتی مالک اشتر و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دانشگاه المصطفی در حال برگزاری است. این کنفرانس در دو محور علوم انسانی و علوم طبیعی با عناوین یمثل دیدگاه‌های نظریه‌پردازی قرآن، مؤلفه‌های نظریه‌پردازی قرآن، آسیب‌های نظریه‌پردازی قرآن، نظریه‌پردازی‌های علمی قرآن در حوزه فیزیک، زیست‌شناسی،‌ زمین‌شناسی و … فراخوان شد. مهلت دریافت چکیده مقالات تا تاریخ 31 خرداد و نیز پذیرش مقالات نهایی تا 31 شهریور‌ماه سال جاری خواهد بود. جهت اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه این کنفرانس به نشانی www.iquransa.com مراجعه شود.

اخبار

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید

شبکه های اجتماعی

نماد اعتماد

logo-samandehi